Zdá se, že používáte zastaralý a nepodporovaný prohlížeč Internet Explorer. Některé části webu proto nebudou fungovat stejně jako v moderních prohlížečích Firefox, Chrome, MS Edge

O společnosti Ordinace praktika MSK

ordinace Ostrava
+420 778 116 871

ordinace Frýdek-Místek
+420 778 116 872

Přenos zdravotní dokumentace vyřídíme za vás

další informace

Pracovní lékařství a prohlídky zaměstnanců

další informace

Zdravotnický personál v našich centrech

další informace

Nové technologie v moderním prostředí

další informace

Lékař radí

KLÍŠŤOVÁ ENCEFALITIDA: PROČ SE NECHAT OČKOVAT?

Co je malé, nemusí být vždy milé - klíšťová encefalitida je virové onemocnění mozku a mozkových plen, přenášené přisátím nakaženého klíštěte. U většiny infikovaných pacientů není onemocnění na první pohled zřejmé, a ani pacient ho na sobě nemusí zaznamenat. Průběh nemoci je dvoufázový. První fáze, která nastává asi po 10 dnech, připomíná lehkou chřipku. Člověk nepociťuje žádné další potíže. V druhé fázi nastupuje bolest hlavy, teplota, ztuhnutí šíje a závratě. Nákaza může vést až k nervové obrně. Následky prodělaného onemocnění se nejzávažněji projevují především u dospělých. U seniorů přitom může mít až fatální následky. Nemoci lze účinně předcházet pouze preventivním očkováním.

Očkování samotné je téměř bezbolestné. Na vakcínu je možné využít příspěvěk od zdravotní pojišťovny. Vakcíny pro rok 2020 jsou k dispozici v naší ordinaci a očkování lze provést kdykoliv.

V případě dalších dotazů neváhejte a kontaktujte nás na telefonním čísle dle Vaší pobočky.

Lékař